část 7. dokončení interiéru

poslední díl ze stavby stylové maringotky, vnitřní obložení a vybavení

To šlo jedna báseň, OSB desky jsou dokonalý základ. Byli použity v délkách 2 a 3 metry . Jediné místo kde palubky nejsou je kuchyňská část – tam bude za pracovní deskou použita omyvatelná tapeta. I na strop jsou použity totožné palubky, které jsou uchyceny na dřevěný rošt na stropě. Po těchto krocích bylo třeba natírat. Ani nedokážu říct kolik litrů plechovek bílé barvy padlo na stěny a strop.

Celkem tedy 3 vrstvy nátěru a stálé dotírání spojů (zámků) palubek z důvodu pracování a vysušování dřeva. Vertikální spoje na bočních stěnách mezi palubky jsou zakryté dřevěnou tenkou lištou a také natřenou do bílé barvy. Na stropě jsou spoje zakryté falešnými trámky z KVH hranolů , které navíc vypadají jako vazníky a dávají celku šmrnc. Otvor kolem komínu bude zakryt půlkruhy ze dřeva také v bílé barvě.

Po nutných nátěrech došlo na lepení tapety do budoucí kuchyně. Samolepící omyvatelná folie vypadá velmi dobře……až do doby než se zatopí, ve vyšších teplotách zřejmně roztažností materiálů a pracování dřeva se objevují bublinky. Po vychladnutí je tapeta opět vypnutá. Takže to není ideální řešení a bude to zřejmně první věc, která se bude v maringotce vyměňovat. Poté došlo na olištování kolem oken a dveří – na ta kulatá okna budou instalované kovové na laseru vyřezané rámy v černé barvě.

Na podlahu je položeno linoleum v jednom kuse, šlo to celkem snadno a je důležité nechat dostatečně dlouho nechat odstát aby se vyrovnalo a vypnulo + prostor na roztažnost a ořezat kraje .

Po tomto dění už je čas na zařizování a vybavení, to už zde nebudu nijak zvlášť popisovat. Celkově je maringotka hotová a takřka plně využitelná. Takřka proto, že vodu dopojím až na jaře , odpady a wc jsou již funkční. Obývací část je doplněna o el.radiátor dálkově ovládaný, takže lze zapnout topení ještě před příjezdem. Poté už se teplota dohoní pomocí krbovek. Ty jsou o výkonu 5kw a je to až až. V podstatě předimenzované na tento prostor ,tak se topí pánu bohu do oken a není problém se dostat na 29°c při minimálním topení .

Nijak extra jsem to neanalizoval, ale pro představu při venkovní teplotě -5°c , poslední přiložení do krbu kolem 22 hodiny ,ráno bylo v maringotce 17-18°c . To považuji za dobré. Izolace tedy asi zafungovala. Uvidíme jak bude držet chlad v létě. Okna i dveře jsou osazeny žaluzii a dá se kompletně prostor zastínit.

Vypadá to, že je vše jak má být. Vybavení bude základní – rozkládací sedačka, nějaká ta komoda, hlavně vybavená kuchyň a naplněná lednice 🙂 .

Dá se říct, že je to přesně rok co vzńikl nápad s maringotkou a nyní už tu stojí a funguje. Další plány jsou směřovány zase na loďě a karavan. Sezona se blíží a dost dlouho tyto srandy šli stranou. A všem, kteří čtou až sem …..díky za pozornost a prosím o schovívavost – má čeština nebýt dost dobrá úroveň a tak se tedy omlouvám za hrubky a překlepy, kterých je tu a v minulých dílech nespočet :-).

Podobní kutilové, klidně pište , ptejte se, vše co vím tak povím. Dá se to !

2 komentáře u „část 7. dokončení interiéru“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *