část 6. vnitřní obložení maringotky – stavba koupelny

stavba maringotky – výroba koupelny

První byla na řadě místnost s wc a sprchou, zde je rozvodů nejvíce díky instalaci vody a odpadů. Na dřevěnou konstrukci je usazen modul s wc a za ním vznikla šachta pro bojler a „technické“ prvky vodoinstalace jako filtr, expanzní nádrž atd. Nebude to nikde strašit v prostoru a na očích. Nakonec i rozvod vody je vytvořen svépomocí, vše v plastu a pomocí koupené svářečky byla jednoduchá instalace za odpoledne hotová.

Neznalý řemesla jsem systém kompletně natlakoval vodou a sledoval zda není nikde únik,v ten moment nebyl, tak doufám, že se stav nezmění , nicméně i s tím se počítá a případný nový rozvod se dá vyřešit nenásilně a bude skrytý pod vanou sprchy a v šachtě. Napojení modulu wc na odpad bylo již hračkou. ´Jako následně všude i zde po polystyrenu došlo k instalaci parozábrany a zaklopení osb deskou. V koupelně je i strop z osb desky, poté byl proveden „hydro “ nátěr a nastal čas na sprchový box.

To mě děsilo dlouho, vše v rámci prostoru je na centimetry a nejsem žádný mistr – natož tesař 🙂 . Až při instalaci jsem zjistil, že box se kompletuje v prostoru a až následně smontován se zastrčí do určeného místa – dost to nechápu z důvodu případných oprav za boxem a v tomto případě díky minimálním rozměrům nešlo ani realizovat. Nejprve byla nainstalována vanička a kompletován odpad.

Poté navzdory návodu zadní stěny namontovány na pevno s vaničkou ke stěnám koupelny a zadní rohový panel bude demontovatelný a uchycený z vnitřního prostoru boxu právě pro případ možných závad a oprav za ním. Střecha boxu a zásuvné dveře žádný problém nebyl. Upraven musel být spodní kryt vany aby zapadnul vedle šachty s wc. Vše by bylo snadnější při použití klasické sprchy, ale z minimalizování možnosti vody na podlaze během sprchování je box ideální, má vlastní odsávání a je uzavřený. Pak už to byla hračka, na stěny jsou použity pvc panely s dekorem bílého dřeva a to samé i na strop. Osazení wc modulu mísou a tlačítkem, světlo a otvor na odsávání vlhkosti ve stropě, položení linolea a výroba stolku na umyvadlo…..jednoduchá práce, nakoupeno pár hoblovaných hranolů, použit zbytek z pracovní desky, trocha měření a šroubování, nátěr bílou barvou a stolek je na světě. Ještě musím dodělat polici ,odpad,baterii……odsunuji na božskou jindy.

Koupelna je takřka hotová . V obývací části je vše snažší díky absenci rozvodu vody – ta bude pouze v části kuchyně a na povrchu schován za linkou.

Polystyrén,kabely,folie a zaklápění osb deskami. Strop je zateplen vatou a jsou v něm rozvedeny kabely na elektroinstalaci. Na strop i stěny jsou použity jako finální obklad palubky z borovice a následně natíráno na bílo. To roste před očima, jen to natírání je úmorné, ale nejen o tom v dalším dílu ze stavby kde bude natírání, instalace linolea, stavba kuchyně a další vychytávky :-).

P.s. na množící se dotazy – plány na toto dílo nemám, vše vzniká za pochodu, často dochází ke změnám a úpravám podle okolností a situací kdy se v něčem utnu, nebo spletu……nebo si nechám poradit. Každopádně,jako vždy , když budu vědět rád poradím.

LD

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *