Optimus

Tato malá učňovská plachetnice třídy Optimist prošla rekonstrukcí,kompletní laminace, výroba manipulačního vozíku,prostě vše aby opět vypadala k světu a mládež se mohla učit plachtit.

Rekonstrukce v roce 2016 - 2017

popis obrázku

Stav před renovací rovnal se odvozu na skládku. Optim měl prošláplé dno, "zvětralý" laminát, místy už ani žádný nebyl. Vzduchové komory po stranách prohnilé a zničené. Kýl a kormidlo nepoužitelné a tak by se dalo pokračovat. Počátek prací spočíval v kompletním odstrojení a vytrhání poškozených částí. Následovala výroba nových komor po stranách z překlížky, vnitřek komor je vyplněn polystyrenem a poté celek několikrát přelaminován. Pokračovalo se dál na prošláplém dně, zde se položilo mnoho vrstev laminovací látky v různých gramážích, to samé se týkalo i zadní komory před kormidlem. Poté přišel čas na nekonečné kitovaní a tmelení až do doby kdy to bylo oku "jakš takš" příjemné. Základní nátěr je tvořen epoxidovou barvou a vrchní finální barvy jsou polyuretanové. Vše dvousložkové a v několika vrstvách.Z nakoupených jeklů byl vyroben manipulační vozík, rozkládací pro snadný převoz ve voze. Jako třešnička na dortu bylo stříhání koleček z barevných samolepek aby byl Optim ozvláštněn a zvýrazněn a dětskému oku byl přitažlivější.

popis obrázku popis obrázku popis obrázku popis obrázku popis obrázku popis obrázku popis obrázku popis obrázku popis obrázku popis obrázku popis obrázku popis obrázku popis obrázku popis obrázku popis obrázku popis obrázku popis obrázku