Kresba a Malba

Lodě jsou vášeň.

Velké množství obrazů a kreseb se tématicky pohybuje kolem lodí a moře. Možná je to vyjádření touhy po cestování, loď jako symbol cesty a je jedno v jakém podání, jakým prostředkem a kam. Kouzelné na kresbě lodi je ta volnost jak ji ztvárnit, možností je mnoho a vždy to bude loď, která něco vyjadřuje. Jak na moři tak i v životě člověk udává sám sobě směr ,kterým půjde a jak činy ovlivní své okolí. Tyto kresby a malby snad  v dobrém slova smyslu ovlivní další a dají možnost nahlédnout okolí – hlavně těm co vidět chtějí – do nitra autora.

Kromě lodí a moří jsou častým tématem i abstraktní malby vyjadřující situace a nálady, povětšinou kreslené v nereálném světě, tam je kladen důraz na význam a zvýraznění emočních vlastností.

Tento druh maleb nelze tvořit na přání, je to vyústění z pocitů v daný okamžik. Někdy je nápad dlouho nošen v hlavě a převedení na plátno je otázka chvilky, jindy vědomě obraz vzniká, ale bez představy,pak  stačí „načrtnout“ pár čar a s odstupem času, v řádech dnů , je na světě základ a forma myšlenky. Tak, nebo tak, vždy je to silné téma, které dokáže probudit pocity a každý si v tom najde něco čím se ho námět týká. Může to být v pozitivním i negativním smyslu , záměrně jsou k těmto obrazům dodané slogany, nebo mota, která nasměrují. Z reakcí je znát rozdíl vnímání kdy jeden žádné moto nepotřebuje a okamžitě se v tom vidí a druhý na základě podnětu spojuje obraz se svou situací. To je asi největší odměna za tuto výtvarnou práci.

Dále jsou častým tématem malby ulic , povětšinou ve veselých barvách, znázorňuje to únik od přemýšlení, barvy nabité energií ať v dešti, nebo slunném počasí, hlavní cíl je nechat se zavést do těchto uliček, bloumat a nepřemýšlet. Jsou to pozitivní obrazy navozující dobrou náladu a těšit se z barev.

Stejně tak i na odreagování jsou kresby a malby ženských těl. Je to symbol křehkosti a krásy. Nejsou to v pravém slova smyslu akty, spíš znázornění křivek a ladnosti těla.

Kresba těla je velmi příjemná, snadná a vždy poutavá. Občas je to spojení těla a abstrakce, ale vždy to má jeden smysl a to je ukázání ženskosti.

Kompletní tvorbu naleznete v galerii. Jako vždy, chcete-li se na cokoliv zeptat, pokud Vás něco zajímá, nebo máte zájem o obraz, neváhejte psát na email uvedený v kontaktech. Většina obrazů je nejdříve prezentována na sociálních profilech .

Po kliknutí budete přesměrováni na Facebook , nebo Instagram