část 4. obložení stěn

další díl ze stavby bude zaměřen na obložení stěn palubkami. Ještě před tím byla konstrukce doplněna o pár KVH hranolů kolem dveří a oken.

Nezdá se to, ale plocha stěn si vyžaduje 60metrů čtverečních palubek v délce 4metrů. Metrů je potřeba víc, nechci napojovat a tak jediná lišta , která zakryje napojení bude v zadní části maringotky tam, kde to nebude viděno. Fáze nákupu materiálu byla dokonána, prvně byl nainstalován rám vstupních dveří – na „volno“ s dilatací na pozdější vypěnění rámu montážní pěnou.

Instalace palubek byla jedna báseň , opakuji se, ale jak je technika a je na čem rovně a kvalitně řezat, tak jde práce hladce. Každá první palubka v kontaktu s rámem byla položena na vrstvu tmelu sikaflex, to by mělo zaručit nemožnost průniku vody mezi rám maringotky a palubky, ty jsou klasické smrkové v tloušťce 19mm, tedy venkovní. Na každém hranolu je přichycena vrutem a na krajích dvěmi. Během toho všeho pobíjení byl nanášen i první nátěr v šedé barvě. Odhaduji , že vrstvy budou celkem tři. Po dokončení boční stěny byl vyřezán otvor pro kulaté okno průměru jeden metr.

To samé , ale s průměrem 50cm ve přední části. Tyto dvě kulatá okna budou v kovovém rámu , vyřezaném na vodním paprsku a následně svařené a osazené dvojsklem, to však předbíhám, ještě kolují u svářeče……tak snad brzo. Tato část si vyžádala cca 60metrů palubek, bylo použito 900ks vrutů, zatím 3,5 litrů barvy na venkovní nátěr a časová náročnost plus mínus 30 hodin.

Maringotka nakonec byla osazena dveřmi a oknem do budoucí kuchyně a bude se pokračovat v nátěrech.

btrhdr

Další fáze bude olištování rohů, dodělání střechy a okapů a vůbec celkově venek dokončit.

4 thoughts on “část 4. obložení stěn

  1. Zdravím Tomáši, kola to byl jeden „velký“ zázrak 🙂 , na bazoši jsem nejprve nalezl pár těch větších a cca po měsíci opět na Bazoši pár menších v úplně stejném vzhledu, původně jsem chtěl loukoťová kola vyrobit / svařit , ale po tomto nálezu nebylo třeba. Díky moc , brzo vypluje další díl, stále se na maringotce v rámci volného času pracuje. Luboš

   1. Děkuji, nečetl jsem příliš pečlivě :-), kdybych dával větší pozor, na informace o kolech se dalo narazit už v prvním dílu :-). Mimochodem, ta loď Kobliha je taky parádní. Inspiroval jste mě, bydlím u jedné přehrady a tak si třeba taky časem něco podobného pořídím, jen to bude určitě na elektriku, ale jinak zkusím sehnat podobnou loď, také se mi moc líbí retro věci. Ať jde dílo pěkně od ruky PS: Jsem zvědavý, nakolik ta výroba tiny house nakonec příjde, v něčem podobném jsem chtěl původně bydlet 🙂

    1. omlouvám se za pozdní odpověď, krapet nestíhám aktualizovat 🙂 , ano Kobliha je srdcovka, dva roky práce a slouží dobře, je to radost….i když už i ona by opět potřebovala rekonstrukci, něco si prožila. Děkuji Vám, je nutné si dělat radost. Sám jsem zvědavej na kolik maringotka vyjde, je to stylovka, ale pokud to jde vše si dělám sám tak se jedná hlavně o materiál. Další díl je již na světě :-).
     Díky Luboš

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *